Mezinárodně chráněná chovatelské stanice

SALLYSTAFF

 

Po splnění všech podmínek pro uchovnění dala „Sally“ název i naší chovatelské stanici. Věříme, že se nám do budoucna podaří odchovat pod naším jménem krásné a hlavně zdravé potomky.

 

O nás

 

...a takhle to všechno začalo

Aja

Moje pravé jméno je Bianca Bohemi Atlet, ale moji páníčkové mi říkají Ája. Prý, že jsem na to své vlastní neslyšela, no nevím. Narodila jsem se 3. ledna 2007 mojí mamince Anice. A abych nezapomněla na tatínka, tak tím je Rasty (Careless Savage Impossant Bohemia). Musím přiznat, je to opravdu fešák. Na svět jsme přišli v chovatelské stanici Klause a Rosi Liesových v Chodovské Huti u Mariánských Lázní. Poslední únorový den si pro mě přijeli noví páníčci a tak jsem se se všemi rozloučila a vydala se na nedalekou cestu do nového domova. Tam na mě čekali další psí kamarádi francouzský buldoček Bretík a bígl Ben. Bretík nás krátce po mém příjezdu opustil a tak dovádím jen s bíglem Benem. Ještě, že je Beník takový kliďas a dovolí mi úplně všechno. Takže ho neustále provokuji, okusuji, ale když jde o nějakou super zábavu táhneme za jeden konec. Pak mají páníčkové dvojnásobnou radost, co jsme společnými silami dokázali. Musím přiznat, že to nikdy nebyly věci, za které by jsme byli pochváleni. A po roce, ve kterém jsem jim dělala jen a jen radost (alespoň si to myslím já) se páníčkové rozhodli, že mi pořídí dalšího psího kamaráda (jakoby jsem těch lumpáren nestihla dost sama).

 

Tobby

A tak 19. 3. 2008 jsme se vydali na cestu do chovatelské stanice Dark Element majitelů Havlíčkových. Tam už na nás čekalo krásné černobílé štěndo a můj nový domácí kámoš. Dostal jméno Tobby a od těch okamžiků kdy jsme dorazili všichni domů jsme nerozlučná dvojka. Malinkatá černá kulička se od té doby změnila v pořádnou dělovou kouli, která nám všem změnila život. Procestovali jsme spolu téměř celou Evropu, podívali jsme se do Německa, Rakouska, Maďarska, Slovenska, Lotyšska, Černé Hory, Makedonie, Polska, ale i na Ukrajinu. Za svou výstavní kariéru se Tobby stal Junior šampiónem, Šampiónem, Grand šampiónem, ale i Klubovým junior šampiónem a Klubovým šampiónem. S Tobíkem jsme se blýskli i na poli pracovním. Věnovali jsme se sportovní kynologii a na svém kontě máme složeno 8 pracovních zkoušek. Postupně jsme se propracovali až k titulu „Klubový pracovní šampión“. Ale aby té chvály nebylo moc, tropil náš Tobášek i věci zlé. Když pomineme veškeré újmy a škody na zařízení domácnosti, tak na zlomenou ruku paničky se opravdu zapomenout nedá. I přes takovéto útrapy je to náš "černý poklad", kterého by jsme za nic na světě nevyměnili.

Sally

 

 

Jelikož jsme taková „bláznivá“ rodinka, a Tobáškovi byly již 4 roky, usoudili jsme, že už jeho výstavní kariéra pomalu končí a mi potřebujeme určitě nového pejska – nejlépe fenečku. Nebyli jsme skromní a 26. 11. 2011 nasedáme na letadlo směr Barcelona. Výsledek je vidět vpravo. Naše nová posila se jmenuje Smallpearl One Love, podomácku Sally. Sally splnila všechna naše očekávání, je úspěšná jak na poli výstavním, tak i na poli pracovním ve sportovní kynologii.