Aktuálně plánujeme

Vrh C

- spojení naší odchovankyně z vrhu B - Brownie Sallystaff "Qwerty" s pejsem Game of Thrones Wizard Bull

Bližší informace v sekci Odchovy - Vrh C

 
Než nás budete kontaktovat, přečtěte si prosím těchto pár řádků!!!

Jsme chovatelská stanice, která se zaměřuje na kvalitu, nikoli kvantitu. Proto u nás fenky mají max. 2 vrhy za život. Snažíme se, aby budoucí jedinci plně odpovídali standardu plemene, a to doslova se vším všudy. Pokud to okolnosti dovolí, snažíme se krycího psa vybírat v zahraničí pro získání nové krve.
 
Předpokládáme, že jste si stafíka vybrali nejen pro jeho skvělou povahu, ale i vzhled a svou všestrannost. Právě všechny tyto vlastnosti jsou našemu plemenu vlastní.
 
Takže, než zvednete telefon, nebo zasednete ke klávesnici, zde je pár rad pro ušetření času:

ANO, všichni naši chovní jedinci jsou nadstandardně vyšetřeni;
ANO, pokud je krycí pes vybrán v ČR, je nadstandardně vyšetřen;
ALE pokud se jedná o zahraniční krytí, dávám přednost EXTERIÉRU – (v zemi původu si zakládají jen na L2HGA, HC a PHPV, žádné nadstandardní vyšetření neřeší)
ANO – zdraví jedince je pro nás velice důležité, ALE - stejně tak je pro nás důležitý i exteriér a zachování povahy
Nejsme ochotni promíjet exteriérové vady !!!! i stafík na zahradě a jako parťák má vypadat jako stafík
 
NEVOLEJTE nebo NEPIŠTE – pokud Vás při koupi štěněte zajímají jen ZDRAVOTNÍ TESTY

Nejdříve něco nastudujte a rázem zjistíte, že tu jsou navíc věci, které jsou díky masivní propagaci testování odstrčeny na druhou kolej, a přesto je dle mého názoru velice důležité o nich něco vědět.

Již zde zazněla zkratka L2HGA
 
 
Podívejte se na video a jistě se shodneme na tom, že obraz to není vůbec pěkný. Na DKK B nebo C Vám stafík rozhodně neumře, na L2HGA – ANO
 
Pokud jste o těchto nemocech nevěděli, nebo Vám zkratky nic neříkali, vězte, že zkušený chovatel o nich ví. Nezkušený si ani nevšimne, že se tyto zkratky možná vyskytly v rodokmenu jejich psa.
Genetické testy na tyto nemoci jsou v dnešní době povinné jen pro uchovněné jedince. Evidence jedinců gen. clear se již díky rozhodnutí ČMKU neevidují.

Jak jsem psala víše, je pro nás velice důležitý i exteriér psa.
Jelikož stafík nepodléhá žádným svodům ani bonitacím, chová se na úplně všem.
Naším cílem je vždy sebekriticky zhodnotit svého jedince, přiznat si jeho nedostatky a dle toho zvolit patřičný protějšek. Neznalost v tomto směru může vést k dalším zdravotním komplikacím (např. příliš krátká morda, úzká spodní čelist, strmé úhlení končetin, příliš klenutá nebo propadlá bedra, prošlapy atd.)
Mohla by jsme psát ještě hodně dlouho, ale nebudu. Myslím, že rozumný zájemce o štěně již v tuhle chvíli poznal, že ptát se pouze na zdravotní testy je hodně málo. ANO, přiznávám, že zdraví je důležité, a dle mého názoru by mělo být samozřejmostí v čistokrevném chovu. Nesmíme zapomenou na to, že žádné nadstandardní vyšetření rodičů nezaručí, že štěně bude 100% zdravé. Jedná se o živého tvora.
Vždy jde jen o větší pravděpodobnost, NIKOLI ZÁRUKU.